• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/psikoaktifegitim
 İzmir Psikolog        
    PSİKOAKTİF

TERAPİ & EĞİTİM

0 (232) 421 12 48
0 542 739 36 33

Uzmanlarımız
Videolar
PSİKOLOJİ EĞİTİMLERİ

 PSİKOLOJİ EĞİTİMLERİ


Psikoloji öğrencileri ve mezunları için 2002 yılından bu yana psikoloji eğitimleri düzenliyoruz. Binlerce kişinin sertifika aldığı Psikoloji eğitimlerimize örgün ve uzaktan katılım mümkündür.


PSİKOAKTİF TERAPİ & EĞİTİM ENSTİTÜSÜ


Yüzlerce kez Psikoloji Eğitimleri düzenlemiş olan PSİKOAKTİF yeni eğitimlerle hem online hem de İzmir'de yüz yüze eğitim seçeneği sunuyor.

Psikoloji eğitimleri detayları için tıklayın


Psikoloji Eğitimleri İzmir'de Örgün Eğitim olarak verilmektedir.

İzmir dışından Online Uzaktan Eğitim ile Psikoloji Eğitimlerimize katılım seçeneği vardır.

BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI TERAPİ EĞİTİMİ

28/12/2022

Bilişsel Davranışçı Terapi BDT eğitimi kayıtları devam ediyor

BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI TERAPİ EĞİTİMİ

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, BDT temel ilkeleri, teknikleri, uygulama alanlarını ve psikolojik sorunların anlaşılmasını ve çözümünü konu almaktadır.

BDT EĞİTİMİ

BDT Eğitimi üç modülden oluşur. BDT sertifikası almak için üç modülün de tamamlanması gerekir.

Çok çeşitli psikolojik sorunları ve bozuklukları tedavi etmek için temel bilişsel davranışçı müdahalelerinin anlatıldığı BDT eğitimi, profesyonel olarak bilişsel davranışçı terapi seansları oluşturmanızı ve bilişsel davranışçı terapi sürecinde seans yapısını, değerlendirmeyi, vaka formülasyonunu, terapi planlamasını, bilişsel yeniden yapılandırmayı ve davranışsal tepkilerin değiştirilmesini öğrenerek danışanlarınıza etkin bir bilişsel davranışçı terapi uygulamanızı sağlayacaktır.

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi neler sağlar?

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi hangi konuları kapsar?

BDT eğitiminde yer alan temel BDT becerilerini ve müdahalelerini en yaygın DSM-V bozukluklarına uygulamada ustalıkla nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz.

  • Yetişkinlerde Anksiyete Bozuklukları ve Depresyon için BDT
  • Çocuklar ve gençlerle BDT
  • Aile ve çift sorunlarında BDT

BDT Eğitimi, insan davranışı, duygulanımı ve düşüncelerini inceleyen psikolojik modellerden yararlanılarak geliştirilmiş bir terapi modeli olan BDT yi detaylı olarak öğretmeyi hedeflemektedir. Bilişsel Davranışçı Terapi, duygu ve davranışın değişiminin düşüncenin değişimine bağlı olduğu temel hipotezi üzerine kuruludur. Bilimsel araştırmalarla birçok psikiyatrik bozukluk ve geniş bir sorun alanında etkili olduğu kanıtlanmış bir tedavi yaklaşımı olan BDT’nin ne olduğu, nasıl kullanıldığı, temel ilkeleri ve terapistler için avantajlarını bu eğitimde bulacaksınız. Özellikle uygulamada faydalı olabilecek araçlara ve onların nasıl kullanıldığına da bu eğitimde yer verdik.

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi detayları için tıklayın312 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Site Haritası